צבעים בעיצוב פנים

צבעים – התאמת צבעים, שימושם בעיצוב פנים ועל ידי מעצב פנים או בצורה עצמאית

צבעים והתאמתם

הצבעים סובבים אותנו, לכל דבר ואובייקט במרחב יש צבע וגוון. לכל צבע וצבע יש משמעות, כל צבע מעורר בנו בבני האדם רגשות שונים בסיטואציות שונות, כך לדוגמה צבעים חמים מעוררים תחושת ביתיות ואינטימיות. לצבעים השפעה גדולה על מצבי הרוח שלנו והאווירה במרחב, מה שהופך אותם לאלמנט מרכזי בחלל הבית או הדירה. בחירת והתאמה נכונה של צבעים תגרום לאווירה נעימה בחדר בעוד ששילוב שגוי או מוטעה עלול לגרום לאווירה לא נעימה, או מראה עמוס ומבולגן. לכן, חשוב מאוד להתאים את הצבעים בחכמה תוך תכנון מוקפד, במיוחד כשמדובר בצבעים של קירות הבית או החדר.

צבעים בעיצוב פנים

לצבעים יש חשיבות רבה מעיצוב פנים, למען האמת הם חלק בלתי נפרד ממנו. הצבעים נמצאים מסבבינו ומאפיינים כל אובייקט ופריט, כך שבעצם השימוש בעיצוב פנים ישנו שימוש בצבעים שונים, שילובם והתאמתם כך שיתאימו בתור סכמת צבעים כוללת ויצרו אווירה רצויה וסגנון עיצובי ספציפי. עיצוב פנים הוא מכלול הפריטים והאלמנטים שביחד יוצרים תמונה מושלמת של חלל מעוצב ויפה, המשדר אווירה נעימה ומעביר את מטרת הלקוח. השימוש בצבעים לעיצוב חדרים וחללים בעיצוב פנים, הן בתור אלמנטים דקורטיביים והן בתור צבעים לקירות, רהיטים ועוד הוא מחושב מאוד, תוך התאמה של הצבעים ליצירת הסגנון הרצוי.

התאמת צבעים – לבד או בעזרת מעצב פנים?

התאמת צבעים ועיצוב פנים זוהי עבודה שיכולה להתבצע על ידי מעצב פנים מקצועי או בצורה עצמאית. מעצב פנים מקצועי יהיה אדם שעבר הסמכה וקיבל תעודה לעיצוב פנים או אדריכל המתמחה בעיצוב פנים. ברוב המקרים, אין צורך באדריכל, שכן הוא יגבה סכומים גבוהים יותר וכשמדבור בצבעים ועיצוב פנים פשוט שלא כולל שינוי המבנה אין צורך בידע אדריכלי. במקרים כאלה, אפשרי להיוועץ והיעזר במעצב פנים או לבצע את העבודה בצורה עצמאית, אנשים רבים מחליטים תוך חיפוש ולמידה מהאינטרנט לבצע את עיצוב הפנים של הבית לבד, או להיעזר בעובדים בחנויות בעת בחירת סטים שלמים של טפטים, ריהוט סלון, מטבח וכו’.. ברוב המקרים זה אכן יותר משתלם, כאשר מדובר בעבודת עיצוב פנים והתאמת צבעים שאינה מורכבת.