מטבחים

מטבחים – האפשרויות לעיצוב מטבחים, אי למטבח ומטבחים מיוחדים.

עיצוב מטבחים- מדוע ולמה?

עיצוב מטבחים הוא תחום שצובר תאוצה בשנים האחרונות והופך לפופולרי מאוד, אנשים רבים מעצבים את המטבחים שלהם בדרכים ייחודיות ומגוונות בכדי לשדרג את המראה של המטבח והבית כולו. ברוב הדירות בישראל המטבח לא מופרד מן הסלון, כך שהוא חשוף לראייה בכניסה לבית וישיבה בסלון. עיצוב מטבחים מתבצע במקרים רבים לא רק לצרכים דקורטיביים ועיצוביים, במקרים רבים יש צורך בעיצוב מחפש של המבנה של המטבח כך שיתאים פונקציונלית לצרכים הפרקטיים של הדיירים. לדוגמה, הזזת ארונות, בניית אזורי אחסון נוספים, הרחבה או הקטנה של שטח העבודה והמטבח עצמו, הוספות מדפים או מגירות ועוד..

האפשרויות למטבחים מעוצבים

עיצוב מטבחים הוא תחום נרחב, יש אפשרות לעצב מטבחים בשלל צורות ועיצובים על ידי עיצוב אישי, לבד או בעזרת מעצב פנים מנוסה. אולם, ברוב המקרים אנשים מעדיפים לא להתעסק עם עלויות שיפוצים ובנייה , או עם עלויות של מעצב פנים מנוסה לעיצוב אישי של המטבח. אנשים רבים קונים מטבחים מעוצבים מוכנים בחנויות, דבר שמהווה חסכון כספי וחסכון בכאבי ראש והתעסקויות. קנייה של מטבחים מעוצבים מוכנים מחנויות כמו איקאה היא החלטה דיי חכמה, בחנויות מסוג זה יש קטלוגים שלמים לבחירה של מטבחים, שניתן גם לראות ולחוות בעצמינו אם נגיע לחנות. אך, החיסרון בדרך זו הוא שהמטבח לא יהיה ייחודי.

פיצ’רים למטבחים – אי מטבחים

בעיצוב מטבחים אין הגבלה, ניתן להוסיף למטבח מגוון פיצ’רים מיוחדים, כמו חיפוי קירות, מדפי קיר, תאורה מיוחדת ואלמנטים מגניבים. אי למטבח הוא פיצ’ר מגניב ואלמנט עיצובי, הוא בעצם שטח נוסף שמוסף למטבח בצורה לא רציפה, כך שהוא לא מחובר שאר מטבח המטבח כמו אי. מעבר למראה הייחודי שלו והדקורטיביות שלו הוא מהווה שטח עבודה נוסף, דבר שיכול להוות תוספת שימושית מאוד. אי למטבח יכול לשמש גם בתור אזור אחסון נוסף, על ידי התקנת ארון בתוכו.

מטבחים מיוחדים – מטבחי חוץ

מעבר לעיצוב מטבחים סטנדרטי, ישנם אפשרויות שונות ומגוונות לעיצוב מטבחים מיוחדים במינם, אחד מהם הוא מטבחי חוץ. מטבחי חוץ הם מטבחים המוצבים מחוץ לחלק הפנימי של הדירה, בגינה, במרפסת או בגג. מטבחים מסוג זה מהווים תוספת דקורטיבית ונהדרת לכל בית עם גינה או מרפסת, הם משדרגים את חווית הבישול ואת הפונקציונליות של הגינה או המרפסת. ניתן לבנות מטבחי חוץ בנוסף למטבח פנימי או במקום, בכדי להשתמש באזור של המטבח בפנים הבית לשימושים אחרים.